PROJEKT
A JEHO PARTNEŘI

Pohled na to, kdo je vlastně starý, se proměňuje. Lidé se běžně dožívají osmdesátky, čtyřicátníci jsou ještě považováni za mladé a životní vitalitou vás překvapí i leckterý sedmdesátník. Žádné krmení holubů na lavičce v parku se nekoná. Přesto se starší lidé na trhu práce setkávají s předsudky. Projekt Budoucnost potřebuje každého to chce změnit.

Víte, že...

do roku 2030 naroste počet lidí ve věku 50–65 let o 17 %? Tato věková skupina se stane hlavní pracovní silou v populaci.

Zdroj: Budoucnost českého pracovního trhu, BCG a Aspen Institute, srpen 2022

Mýty o starších zaměstnancích vs. realita

Přestože stárnutí populace je fakt a průměrný věk zaměstnanců stoupá, někteří zaměstnavatelé to neberou na vědomí. Starší uchazeče často vyřadí ze hry jen fotografie či věk uvedený v životopise. Ani stávající zaměstnanci nemají vždy na růžích ustláno – jejich mzdy stagnují a o firemním vzdělávání si mohou nechat jen zdát. Jakým předsudkům firmy nejčastěji podléhají?

Hledáte příklady
dobré praxe?
Tady jsou

Naštěstí jsou tu i společnosti, které zaměstnávání starších lidí aktivně řeší. Vědí, jak je motivovat, znají jejich potřeby a dávají šanci všem uchazečům bez ohledu na věk. Jejich přístup a programy zaměřené na zaměstnance 45+ jsou inspirací pro ostatní firmy.

Albert
Česká republika

TO MĚ ZAJÍMÁ

Komerční
banka, a.s.

TO MĚ ZAJÍMÁ

Škoda
Auto, a.s.

TO MĚ ZAJÍMÁ